Sayfalar

23 Aralık 2016 Cuma

Yemek deyince akla gelenler . . .


Merhaba sevgili dostlarım,

Yemek deyince akla binbir çeşit menü ve tarif geliyor öyle değil mi ?
Kim hayır diyebilir ki karşısında şöyle lezzetli bir tatlının olmasını, yada en sevdiği yemeğin dumanı üstünde size servis edilmesini...

Aslında ülkemiz bu bakımdan oldukça zengin bir kültüre sahip ve bir o kadar da lezzetli yemeklerimiz var... Her yörenin kendine has özelliklerini taşıyan yemeklerinin tatları, kokuları ve sunuş biçimi farklılık gösterebiliyor.

Evde yemek yapmak bana göre oldukça keyifli ve de mutluluk verici. Mutfakta geçirdiğim zamanda kendimi usta bir aşçı gibi görüyor ev halkına da şık bir sofra hazırlamak için özen gösteriyorum. Çünkü mutfakta sadece ben varım, orası benim krallığım diyorum her zaman :)

Ama çalışanlar için durum biraz daha zorlaşıyor ister istemez. Eve gelinen o kısıtlı zamanda ortaya birşeyler çıkartmak hem birazcık stresli olabilyor hem de hızlılık gerektiriyor. Kesinlikle hak veriyorum ve bazen arkadaşlarıma gidiyorum. Hayran kalıyorum yaptıklarına. Hem çalışyor hem de ailesi için kendi elleriyle birşeyler hazırlıyor olmasını çok tkdir ediyorum.Bununla ilgili nette pek çok yerden faydalanabiliyoruz. Yemek tariflerine bilgisayar / telefonlarımızdan birkaç tuşa dokunarak hemen ulaşabiliyoruz. Hayat kurtaran tarifler bir anda karşımıza çıkabiliyor. Ya da çok sevdiğimiz bir tatlı tarifini en doğru kaynaktan almak isteriz, enazından benim için durum böyle. Doğru kaynak demek kullandığım malzemememin heba olmaması anlamaına da geliyor aynı zamanda. 
Denenmiş, beğenilmiş tarifler olmasına dikkat ediyorum. Görsel de çok önemli tabiiki. Görseli olmalı, güvenilir bir site olmalı ve doğru tarif verilmeli.Bunların hepsinin bir arada olduğu benim de sıklıkla kullandığım bir siteden bahsetmek istiyorum sizlere.  Yemek.com sitesine girdiğinizde zengin bir içerikle karşılaşıyorsunuz. Tarifler kolay bulunabiliyor. Arama motorundan istediğiniz tarifi yazıp hemen reçeteye ulaşabiliyorsunuz.


Sağlıklı beslenmeye konusunda biraz hassas biriyimdir. Mesleğim gereği de hem kendi sağlığım hem de ailemin sağlığı benim için önem taşır. Bu sitede sağlıklı beslenmek adına pek çok faydalı tarif bulabilirsiniz. Kendi yaptığımız yemekler her zaman daha sağlıklı değil midir zaten. İçine ne koyduğumuzu biliriz ve güvenle yeriz. İşte tam da bu yüzden gönül rahatlığı ile tavsiye ettiğim güzel bir site Yemek.com 2 yorum:

Yorumlar