Sayfalar

12 Mayıs 2015 Salı

Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır!

Direksiyon başında mesajlaşmayın, güvenliğinizi riske atmayın.  
Trafik Hayattır!

Gelişen teknoloji sayesinde günlük işlerimizin birçoğunu cep telefonları üzerinden yapmak hem hayatımızı kolaylaştırıyor hem de cep telefonuna olan bağımlılığımızı giderek arttırıyor. Bu bağımlılık trafikte ise önemli bir tehlike unsuru yaratıyor.

Araç kullanırken cep telefonuyla mesajlaşmak veya konuşmak sadece sürücü güvenliğini değil, yaya güvenliğini de tehlikeye atan en büyük hatalardan biri olarak gösteriliyor. Yapılan bir araştırmaya göre cep telefonuyla mesajlaşan veya konuşan bir sürücünün sarhoş bir sürücü ile aynı tepkileri verdiği öne sürülüyor. Tüm bu sebeplerden ötürü Doğuş Otomotiv’in kurumsal sorumluluk platformu Trafik Hayattır cep telefonu kullanımı konusuna dikkat çekerek, toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Trafik güvenliği bilincini toplumun tüm kesimlerine yaymak için faaliyetlerini sürdüren Trafik Hayattır, 4 ana mesaj üzerinden farkındalık yaratmayı hedefliyor. Bu kapsamda, platform aşırı hız, bebek koltuğu kullanımı, emniyet kemeri gibi trafik güvenliği stratejik mesajlarına son yıllarda ‘cep telefonu’ kullanımını da ekledi. Trafik Hayattır cep telefonu kullanımına dikkat çeken dergi ve gazete ilanlarına ek olarak, yeni animasyon serisindeki animasyonlarla da cep telefonu kullanımının risklerini esprili şekilde aktarıyor.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

1 yorum:

 1. Merhabalar.

  Evet, araç kullanırken cep telefonu ile konuşmak hiç doğru değil. Kulaklıkla bile olsa!.. Sürücü, sadece trafiğe odaklanmalı. Yanındaki ile sohbet etmemeli. Gerekmedikçe sürücü ile konuşmamalı.

  Bir seferinde aracında sürücü olarak direksiyon başında olan bir tanıdık ile trafikte seyrederken, cep telefonu çaldı ve açıp konuşmaya başladı. Kendisini uyardım, aracı sağa çek ve konuşmanı öyle yap dedim. Uyarımı dikkate almadı. Bir kavşağa yaklaştık ve trafik polisleri aracımızı çevirdi ve sürücünün cep telefonu ile konuşmasının yasak olduğunu söyledi ve ceza-i işlem yapacakken, gerçekten cenazemiz vardı ve sürücü cenazemizin olduğunu onun için telefonla konuşmak zorunda kaldığını beyan edince polisler, cep telefonu ile konuşmamak şartıyla yola devam etmemize izin vermişlerdi. Ne kadar yanlış bir tutum.

  Trafikte hep izlerim. Hiç bir sürücü göremiyorum ki kulağında cep telefonu olmasın!.. Ve ben yine diyorum ki, Bizler bu ülkede tesadüfen yaşıyoruz.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil

Yorumlar